O mnie

Karol Makiel

Karol Makiel

Uzyskałem stopień doktora z wyróżnieniem w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Jestem autorem wielu publikacji naukowych na temat roli diety i aktywności fizycznej w poprawie zdrowia i składu ciała u osób z otyłością i zespołem metabolicznym. 

Ukończyłem studia magisterskie z dietetyki klinicznej. W mojej praktyce wykorzystuję wiedzę zdobytą podczas studiów z psychoterapii w Collegium Medicum UJ. Od 13 lat pracuje jako trener personalny, dietetyk kliniczny i sportowy. 

Przez pięć lat brałem udział w ogólnopolskich zawodach kulturystycznych, zdobywając 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale. Jestem współwłaścicielem spółki szkoleniowej GymMed Academy,w której prowadzę kursy oraz szkolenia dla trenerów personalnych oraz dietetyków. 

Zdobytą wiedzą dzielę się ze studentami, prowadząc zajęcia m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim i Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Udzielam wywiadów dla programów edukacyjnych Telewizji Polskiej.

Blog ma za zadanie w prosty sposób przedstawiać zagadnienia związane z otyłością, treningiem, dietą, stylem życia oraz umożliwić mi znalezienie osób chcących wziąć udział w badaniach naukowych.