We wstępie do otyłości dowiesz się o skali problemu, poznasz epidemiologię choroby oraz jaka jest dynamika wzrostu na przestrzeni lat w skali Polski jak i świata. Przestawiłem również definicję otyłości, klasyfikację ICD-10, przyczyny, następstwa oraz wpływ na stan zdrowia. Dowiesz się również czym jest błędne koło otyłości, jakie są wyzwania dla terapeutów oraz jak powinna wyglądać współpraca specjalistów w leczeniu otyłości. Opisana została przede wszystkim rola dietetyka i trenera personalnego/fizjoterapeuty. W wykładzie dowiesz się również o podstawach i rekomendacjach aktywności fizycznej dla osób z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Wykład oparty jest o przypisy do aktualnych artykułów naukowych, publikowanych w renomowanych czasopismach.
Czas trwania wykładu: 77 minut.
W wykładzie zobaczysz praktycznie przeprowadzony wywiad z pacjentką, jakie pytania powinny się pojawiać, kiedy zadać pytania posiłkowe. Prawidłowo przeprowadzony wywiad jest kluczowy w poznaniu podłoża otyłości oraz daje możliwość prawidłowej koordynacji procesu redukcji masy ciała.
Czas trwania wykładu: 35 minut.
Specjalistyczna wiedza z zakresu żywienia pozwoli Ci prawidłowo dobrać wartość energetyczną diety, proporcje składników odżywczych oraz zmodyfikować nawyki żywieniowe tak, aby utrzymać trwałe efekty redukcji masy ciała. W wykładzie o żywieniu poznasz diety kliniczne, dietę o niskim indeksie glikemicznym, dietę o kontrolowanej proporcji kwasów tłuszczowych, dietę DASH (w leczeniu nadciśnienia tętniczego) oraz wiele innych. Zalecenia uwzględniają zasady żywienia w sporcie, który jest rekomendowany dla każdej osoby otyłej.
Czas trwania wykładu: 122 minuty.
W filmie instruktażowym jak ćwiczyć z osobą otyłą zobaczysz praktyczny trening personalny z pacjentką, przedstawiłem praktyczne metody i rozwiązania ćwiczeń złożonych jakie można wykorzystać w związku z ograniczeniami wynikającymi z występowaniem nadmiernej tkanki tłuszczowej. Osoby otyłe powinny wykonywać trening siłowy, ponieważ zwiększa on szanse na trwałą redukcję masy ciała, zapobiega kontuzją, zwiększa podstawową przemianę materii, prowadzi do rekompozycji ciała zwiększając masę mięśniową oraz zmniejszając poziom tkanki tłuszczowej.
Czas trwania wykładu: 107 minuty.
W filmie instruktażowym jak ćwiczyć z osobą otyłą zobaczysz praktyczny trening personalny z pacjentką, przedstawiłem praktyczne metody i rozwiązania ćwiczeń złożonych jakie można wykorzystać w związku z ograniczeniami wynikającymi z występowaniem nadmiernej tkanki tłuszczowej. Osoby otyłe powinny wykonywać trening siłowy, ponieważ zwiększa on szanse na trwałą redukcję masy ciała, zapobiega kontuzjom, zwiększa podstawową przemianę materii, prowadzi do rekompozycji ciała zwiększając masę mięśniową oraz zmniejszając poziom tkanki tłuszczowej.
Czas trwania wykładu: 20minut.
W filmie o rozciąganiu zobaczysz jak indywidualnie możesz wykonać ćwiczenia rozciągające. Stretching jest nierozłącznym elementem profilaktyki kontuzji osób aktywnych, szczególnie ważny dla osób z otyłością, które często odczuwają bóle pleców, kolan, bioder. Zaprezentowanie ćwiczeń jakie Twój podopieczny powinien wykonać sam po treningu lub w domu, pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać czas na przeprowadzenie treningu mającego na celu redukcję masy ciała zmniejszając ryzyko kontuzji.
Czas trwania wykładu: 33 minuty.
Szkolenie obejmuje dwutygodniowy dostęp do wykładów online oraz 2-godzinne webinarium, po zakończeniu szkolenia, na którym opowiem o nowościach w procesie leczenia otyłości oraz postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania, związane ze szkoleniem.
Szkolenie kończy się egzaminem online.
Cena szkolenia: 490 zł.
Po szkoleniu otrzymasz dyplom z hologramem wystawiony przez Centrum Kształcenia Kadr Sportowych oraz zaświadczenie ukończenia kursu na druku MEN III/1.
Zgłoszenia można przesyłać formularzem kontaktowym, na adres mailowy: karolmakiel@gmail.com lub telefonicznie: 513836578.
Na początku szkolenia przedstawię pojęcia podstawowe, wprowadzę Cię do terminologii żywienia i treningu, opiszę fizjologię aktywności fizycznej, omówię czym różnią się poszczególne formy wysiłku i przedstawię aktualne zalecenia żywienia sportowców. Dowiesz się jakie funkcje pełnią białka, węglowodany i tłuszcze, jaki jest ich podział, metabolizm oraz normy w żywieniu sportowców. Otrzymasz arkusz kalkulacyjny, w którym dokonasz symulacji Twojego zapotrzebowania energetycznego diety, aktywności fizycznej, składu ciała. Przedstawię, jak należy bilansować dietę w procesie redukcji tkanki tłuszczowej, zaproponuję Ci różne możliwości połączenia treningu ze sposobem żywienia. Omówię proces rozwoju masy mięśniowej, dowiesz się jakie są najważniejsze czynniki mające wpływ na rozwój mięśni, jak zbilansować dietę w zależności od somatotypu sylwetki w procesie hipertrofii. Opiszę działanie najważniejszych suplementów diety w żywieniu sportowców. Zaprezentuję praktyczne badania biochemiczne krwi jakie warto wykonać układając dietę dla osoby aktywnej. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania, bardzo lubię aktywną dyskusję 🙂
Termin szkolenia: szkolenie cykliczne, soboty, w godzinach od 10 do 17.
Czas trwania szkolenia: 7 godzin.
Cena: 190 zł.
Po szkoleniu otrzymasz dyplom z hologramem wystawiony przez Centrum Kształcenia Kadr Sportowych oraz zaświadczenie ukończenia kursu na druku MEN III/1.
Zgłoszenia można przesyłać formularzem kontaktowym, na adres mailowy: karolmakiel@gmail.com lub telefonicznie: 513836578.